Sektörde Uzun Yıllar

1973 yılında plastik sektöründe faaliyete başlayan, Dünya Plastik markasıyla üretime devam eden firmamızın ürünlerinde kalite, estetik ve fonksiyonellik çıtasını daima yükselten anlayışı ile ulusal pazarın yanı sıra uluslararası pazarlarda da söz sahibi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.45 yıla yakın birikimini, teknolojik gelişmelere adapte ederek çalışmalarını sürdüren Dünya Plastik, çöp kovalarından gıda saklama kaplarına, küvetlerden, mutfak gereçlerine kadar tüketicisine geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet verip ürün çeşitliliğini sürekli genişletmektedir.

Üretimde Dünya Standartları

Plastik ev eşyaları alanında kaliteli ve yeni modeller sunmayı prensip olarak kabul eden Dünya Plastik, kullanılan hammaddelerden, ürünleri ergonomik yapısına kadar tüm aşamalarda insan sağlığını gözetmektedir. İstanbul'daki modern tesisinde, en son teknolojiyle donatılmış makinelerle dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

Türkiye'den Dünya'ya

Dünya Plastik, üretiminin büyük bir kısmını ihraç etmektedir. Başta, Avrupa ve Amerika olmak üzere, Balkan ülkeleri, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Afrika ülkelerine ihracat gerçekleştiren firmamız müşteri odaklı ve kaliteli ürün yelpazesiyle sektörün öncü kuruluşlarından olmaya devam etmektedir. Yurtiçi ve Yurtdışında tanınmış bir marka olan DÜNYA PLASTİK her ihtiyaca uygun yenilikçi çözümler sunarak sektördeki yerini günden güne güçlendirmektedir.

Belgelenmiş Kalite

Dünya Plastik üretimin her aşamasında benimsemiş olduğu toplam kalite politikasını

ISO 9001:2015 sertifikası,
ISO 22000:2005 Gıda güvenliği tescil sertifikası,
ICS Sosyal Sorumluluk Belgesi
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının gıda ile temas eden maddelere ait 'Üretim İzin Belgesi' ile belgelenmiştir.